Jednorožec

30. prosince 2010 v 20:04 |  Bájní koně a koně z historie
Jsou bytosti s bílou srstí, postavou podobni koni. Údajně se vyskytují ve všech lesnatých oblastech severní Evropy. Jsou vybaveni léčivým rohem. Jejich mláďata se rodí se zlatou srstí a až v dospělosti se srst mění do stříbrna a pak do bíla.
Styku s lidmi se jednorožec vyhýbá, má velmi hbité nohy, takže se dá těžko chytit. Jednorožci jsou díky své síle, odvaze a rychlosti považováni za božskou bytost. Jejich roh, zářící zázračná zbraň na čele, je činí neporazitelnými a můžou být poraženi pouze lstí. K tomu je potřeba panny, která se pošle procházet se do oblasti, v níž se jednorožci pohybují. Jakmile ji jednorožec zpozoruje, lehne si pokojně k ní, položí si hlavu do jejího klína a klidně usne. Takto může být snadno přemožen.
Tak se stal jednorožec symbolem čistoty a vyobrazením archanděla Gabriela při lovu na jednorožce-jak je možno vidět na mnoha kobercích a miniaturách-symbolem Mariina neposkvrněného početí Kristova. Jako figura představuje také Kristus sám toho Nejčistšího z Čistých. Roh, žíně a krev jednorožce mají velice účinné kouzelné vlastnosti. Žíně se například vkládají do kouzelnických hůlek, roh je součástí některých lektvarů, krev udrží jakoukoli bytost při životě, i kdyby ji od smrti dělil
pouhý vlásek. Ten, kdo krev požije, však od té chvíle žije jen napůl a v zatracení, neboť zabít jednorožce je velká ohavnost, a tak tohoto způsobu používá pouze ten, kdo už nemá co ztratit.
Kvůli svému rohu je nadále symbolem královského vykonávání soudní pravomoci, protože svým rohem hubí viníky.

Tohle byl názor autorky blogu "Koňská duše" a podle mně se nechala až příliš unést Harry Potterem. Myslím si, že je však dobrá, pokud to dokázala sepsat. Takže takhle vykreslila tedy jednorožce J.K. Rowlingová, autorka Harryho Pottera.

Zvíře bájné o kterém se pověsti různé vypráví, že pouhé jeho zahlédnutí, velké štěstí přináší.
Prach ze třpytivého rohu, prý všechny neduhy zahání, rány hluboké zacelí a těžce nemocné zázračně uzdraví.
Jednorožce bájného nikdo z lidí chytit nedokáže, ani ochočit si ho jen tak někdo z nás nemůže. Jedině nevinná dívka, dobrého srdce a čistě duše se k němu přiblíží a pohladit jej bez obavy může.
Jednorožec - kouzelné stvoření z bájného světa, který v našem čase již dávno nežije. Známe jej pouze z krásných pohádek, starých bájí, dávných mýtů a dětské fantazie.

A takhle ho popsala "koky589" na svém SBLOGU. To se zakládá na mýtech a legendách.

MŮJ NÁZOR JE, ŽE JEDNOROŽEČ JE NEJZNÁMĚJŠÍM BÁJNÝM KONĚM. MÁ NEJSPÍŠ PŮVOD V ŘECKÉ NEBO ŘÍMSKÉ MYTOLOGII. PODLE LEGEND SE JEDNÁ O PŘÍZRAČNĚ BÍLÉ ZVÍŘE S JEŠTĚ ZÁŘIVĚJŠÍM BÍLÝM ROHEM. JEDNOROŽEC JE NEJRYCHLEJŠÍ TVOR, CO EXISTUJE A POHYBUJE SE SKORO NESLYŠNĚ, AŽ JE TO NEPŘIROZENÉ. JEDNOROŽCI PRÝ SLYŠÍ NA VOLÁNÍ JEN ELFŮ S KRÁLOVSKOU KRVÍ A UMÍ LÉČIT. OVLÁDÁ MOCNÁ KOUZLA, KTERÁ MŮŽE POUŽÍT NA SVOJÍ OBRANU. JE SYMBOLEM DOBRA. JEHO KREV JE STŘÍBRNÁ A JE NESMRTELNÝ; NEUMÍRÁ NA VĚK, ALE MŮŽE ZEMŘÍT V BOJI. TAKÉ STÁRNE, ALE NIKDY NEDOJDE DO STÁDIA SMRTI.JEHO OČI VIDÍ DO DUŠÍ.

A tohle byl názor mně :-)
Je na vás, čemu věříte, ale když si to přečtete několikát, v něčem se to shoduje. Pokud najdete kompromis, možná pochopíte i podstatu jednorožců...
Takhle vypadal podle různých programátorů a animátorů...

Jednorožec
Unicorn
Savgdfetz
Beuty
jed1
123165
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikusch Anahi Nikusch Anahi | Web | 30. prosince 2010 v 20:19 | Reagovat

krásne obrázky. Ja mám plyšáka jednorožca

2 Aadvegewragica Aadvegewragica | E-mail | Web | 28. září 2018 v 23:22 | Reagovat

Poids est comment  calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment  pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre  offre sang loin de votre coeur. Chaque  set  votre  manque de sensibilite bat, il pompe le sang  tout au long vos arteres a la  vacances  de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama