Universální starání o koně

31. prosince 2010 v 17:09 |  Ufonek.net

Pokud patříte mezi ufonkáře, tak si můžete skopírovat tyhle starání. Tréninky ne, protože to bych tu seděla ještě měsíc. Koně mají hromadu plemen i fází tréninku, takže jenom tohle:

Pastvina:

Ahoj koníku, vyvedu tě z boxu a přivážu tě na uvazišti. Pak si půjdu pro čištění. Když ho najdu zastrčené v rohu sedlovny, přinesu si ho k tobě. Nejdřív tě vyčistím rejžákem od bláta a hoven. Potom si vemu kartáč na tělo a odstraním prach a špínu. Potom si vezmu kopyťák a vyčistím ti kopyta. Pak ti sundám ohlávku, zapnu ti ji na krk a vezmu si měkký kartáč, kterým ti vyčistím hlavu. Pak ti jí zase nandám a vezmu si do rukou dvě houby. První ti umyju nozdry a druhou místo pod ocasem. Potom Ti pročešu hřívu a ocas hřebenem a vyberu ti je od slámy. Potom tě přelíznu hadrem a dám ti deku, kamaše a zvony. Potom zavolám na kamarádku, že jsem už hotová a společně tě odvedeme do výběhu.

Box:

Ahoj! Vyvedu tě z pastviny a přivážu tě na dvoře. Pak ti sundám deku a dám ji do pračky, stejně jako kamaše a zvony. Potom si doběhnu do sedlovny pro čištění. Nejdřív tě vyčistím rejžákem od bláta a hoven. Potom si vemu kartáč na tělo a odstraním prach a špínu. Potom si vezmu kopyťák a vyčistím ti kopyta. Pak ti sundám ohlávku, zapnu ti ji na krk a vezmu si měkký kartáč, kterým ti vyčistím hlavu. Pak ti jí zase nandám a vezmu si do rukou dvě houby. První ti umyju nozdry a druhou místo pod ocasem. Potom Ti pročešu hřívu a ocas hřebenem a vyberu ti je od bláta a dalšího bordelu. Pak tě odvedu do boxu, dám ti tam solný liz, vyčistím napáječku i žlab a dám ti seno. Do žlabu ti hodím pár jablek a granule. Potom odejdu a nechám tě spinkat :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yuripovidky yuripovidky | Web | 31. prosince 2010 v 17:14 | Reagovat

trapný!!! píšu líp!!!

2 konetisickratjinak konetisickratjinak | 1. ledna 2011 v 18:10 | Reagovat

klidně si piš, je to tu pro lidi co nemaj čas ale maj mozek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama